Zvetsit dvakrat

Každý večer můžete rty masírovat kostkou ledu. Na druhou stranu ale nikdy předem nevíte, který snímek se vám skvěle povede, nebo bude mít za dvacet let nepostradatelnou historickou hodnotu a budete ho chtít třeba zvětšit na fototapetu, nebo by se měl vytisknout v časopise. Poohlédněte se po světlejších odstínech. Konec konců, plakát bude jistě vidět na akcích Českého horolezeckého svazu a tak se budete moci sami podívat, jak zapracovala fraktální matematika ve prospěch potěšení oka lezcova.

Další z magazínu

Jak zvětšovat fotky Malé rady fotografům Digitální věk přináší mnohé výhody, ale na druhé straně taky mnohé problémy. Čas od času se na některý z nich podívám a možná se vám mohou moje zkušenosti hodit.

Zvetsit dvakrat Velikost clenstvi Sexu

Dneska si řekneme něco o vlastnostech digitální fotografie a jak se dá nebo nedá zvětšovat. Fotka je jako mozaika Digitální fotografii můžeme připodobnit k mozaice. Je totiž stejně jako ona tvořena obvykle čtvercovými obrazovými body, zvanými také pixely - to je zkratka z anglického picture element.

Díváme-li se na mozaiku z dostatečné vzdálenosti, jedotlivé Zvetsit dvakrat splývají a tvoří celistvý obraz.

Krok 1: Zapněte zvětšení

Čím blíže mozaice jsme, tím více se nám celkový obraz rozpadá na jednotlivé kamínky. Totéž lze pozorovat i u digitální fotografie a platí to samozřejmě i pro digitalizovaný - naskenovaný klasický snímek. Prosté zvětšení bez interpolace, foto: Petr Clenove ve velikosti fotografii V praxi vás asi nebude tenhle fakt nějak tížit.

Většina snímků se prohlíží na monitoru, maximálně se promítá Zvetsit dvakrat na plátno a na to stačí necelý jeden megapixel.

Main navigation

Navíc, čím vyšší rozlišení fotoaparátu, tím větší problémy s archivací fotek. A tak si leckdo říká - stačí mi malé obrázky a často má pravdu. Na druhou stranu ale nikdy předem nevíte, který snímek se vám skvěle povede, nebo bude mít za dvacet let Zvetsit dvakrat historickou hodnotu a budete ho chtít třeba zvětšit na fototapetu, nebo by se měl vytisknout v časopise.

Zvetsit dvakrat Zvyseni clena a cena

Pak je obvykle pozdě bycha honit. Unikátní fotky znehodocené špatným foťákem, nebo v příliš malém rozlišení už nikdy zovu neuděláte. Zvětšení A tak občas dojde na potřebu zvětšit digitální fotografii, ale jak na to? Prostým zvětšením v nějakém běžném fotoeditačním programu zpravidla dosáhneme jen efektu připomínajícímu mozaiku zblízka.

Uživatelská příručka pro Apple TV

Obraz se nám více či méně rozkostičkuje, nejvíc je to vidět na šikmých hranách. Originál a zvětšení dvakrát a třikrát bikubickou interpolací, jak ji nabízí Photoshop CS3, foto: Petr Jandík O něco lepší možnost nabízí například program Photoshop, kde máme k dispozici bikubickou interpolaci.

  1. Obavam se kvuli clenu
  2. Přímé rozměr. zvětšení (mm)

Ta se brání kostičkování částečným rozmazáním a částečným dopočitáváním menších "mezikostiček". Ani to ale není příliš uspokojivé.

Proto přišla na pomoc matematika, zejména teorie fraktálů.

Zvetsit dvakrat Jak masibat clen, ktery se ma zvysit

Fraktální algoritmy dovedou doplňovat chybějící mezikostičky a předvídat směry hran a křivek. Fraktálně zvětšená fotka je celkem použitelná i ve dvojnásobku původní velikosti.

PRO ZVĚTŠENÍ DVAKRÁT KLIKNĚTE NA POŽADOVANOU STRÁNKU V KATALOGU.

Bohužel, ani fraktály nejsou samospasitelné, dalším zvětšováním se stále více dostáváme k něčemu,co vypadá jako původní obraz namalovaný akvarelem. Originál a zvětšení Zvetsit dvakrat a třikrát fraktální interpolací, jak ji nabízí Genuine Fractals 6.

Zvětšení prsou vlastním tukem, MUDr. Zdeněk Pros, Perfect Clinic

Za modul pro fraktální zvětšování musíme zaplatit extra, několik firem jej nabízí jako plugin do Photoshopu, nebo Zvetsit dvakrat. Náš příklad je z modulu Genuine Fractals 6. Není to levná záležitost a vyplatí se jen těm, kdo se práci s obrazem věnují intenzivně.

Jak zvětšovat fotky Malé rady fotografům Digitální věk přináší mnohé výhody, ale na druhé straně taky mnohé problémy. Čas od času se na některý z nich podívám a možná se vám mohou moje zkušenosti hodit.

Pro ostatní je tohle míněno spíš jako zpráva, že tahle možnost existuje a co se od ní dá očekávat. V případě potřeby mohou najít grafické studio, které jim potřebnou fotku zvětší. Nejlepší je ale téhle situaci Zvetsit dvakrat a fotit kvalitním fotoaparátem s rozlišením minimálně 8 megapixelů a více.

Starostem s archivací a evidencí snímků Zvetsit dvakrat budeme věnovat zase někdy příště. Naposledy jsem fraktální zvětšovací filtr potřeboval při tvorbě plakátu s Adamem Ondrou. Obyčejně zvětšená fotka na 40x60 cm by na plakátě vypadala asi takhle, to by se moc nelíbilo.

Podpora v prohlížečích

Detail obličeje zvětšený obyčejně, foto: Vojtěch Vrzba Díky Genuine Fractals ale vypadá podstatně lépe. Konec konců, plakát bude jistě vidět na akcích Českého horolezeckého svazu a tak se budete moci sami podívat, Zvetsit dvakrat zapracovala fraktální matematika ve prospěch potěšení oka lezcova.

Detail ruky a obličeje zvětšený fraktálně. Porovnejte si třeba linii nosu, nebo brýle. Jak ukazuje následující vzorek, přinese jen zklamání: Postupné zvětšování po krocích 1,2x, foto: Vojtěch Vrzba Koho zajímá problematika změny velikosti digitálních fotografií podrobněji, mohu doporučit podrobný článek na fotografickém serveru Paladix.